Lekcja trójstopniowa
search
  • Lekcja trójstopniowa

Lekcja trójstopniowa

8,05 zł

W tym szkoleniu pokażę Ci lekcję trójstopniową podczas pracy na konkretnym materiale. Przekonasz się, że jest to wspaniałe, montesoriańskie narządzie, dzięki któremu wprowadzisz wszystkie nowe pojęcia i nazwy podczas pracy z dzieckiem.

Ilość

 

Regulamin esklepu

 

Polityka prywatności

 

Dostęp do materiału video ważny 60 dni

Lekcja trójstopniowa to podstawowe narzedzie w pracy nauczyciela Montessori. Będziesz do niej wracać wielokrotnie, za każdym razem z innym materiałem. Ważne jest, aby dobrze poznać jej cele i zasady. To  daje możliwość dopasowania poziomu trudności lekcji do umiejętności i potrzeb dziecka, aby nauka była dla niego po prostu radością..

 

Oto co Cię czeka:

  • Pokażę Ci, jak pracować wykorzystując lekcję trójstopniową podczas pracy z dzieckiem z problemami ze skupieniem oraz jak dopasować poziom lekcji do jego możliwości i umiejętności.
  • Zrozumiesz, dlaczego to narzędzie jest kluczowe w pedagogice Montessori, a także jakie cele edukacyjne możemy osiągnąć, korzystając z tego podejścia.
  • Poznasz, jak w pierwszym stopniu lekcji dziecko poznaje nowe pojęcie, zaspakajając swoją  ciekawość.
  • Dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby zaprezentować dziecku nowe pojęcie.
  • Odkryjesz, w jaki sposób drugi stopień lekcji pomaga dziecku utrwalać zdobytą wiedzę, zachęcając do samodzielnej pracy z  materiałami rozwojowymi.
  • Przekonasz się, jak trzeci stopień lekcji angażuje dziecko w praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy, umożliwiając pełne zrozumienie i praktyczne zastosowanie pojęcia.
  • Przypomnę Ci o roli nauczyciela jako przewodnika i obserwatora, dostosowującego podejście do indywidualnych potrzeb każdego ucznia.

To nagranie to nie tylko teoria, to także praktyczny przewodnik, dzięki któremu efektywnie wdrożysz lekcję trójstopniową w codzienną pracę z dziećmi.Nagranie trwa 9:05 min i jest to jeden z elementów serii „Montessoriański niezbędnik”. Zachęcam Cię do sprawdzenia pozostałych tematów oraz skorzystania z atrakcyjnej ceny pakietu.

17