MatematykaNajczęściej z niecierpliwością czekasz na pokazy pracy z materiałami Montessori od pierwszych minut szkolenia. Bonusem, który doceniasz jako uczestnik, jest także instrukcja zrobienia samodzielnych pomocy w domu.

Tymczasem ja zapraszam Ciebie najpierw do „zapakowania plecaka”. Włożymy do niego to wszystko co sprawi, że nauka liczenia, działania matematyczne i wzory, staną się w przyszłości łatwe, interesujące i przede wszystkim zrozumiałe. Jak przygotować dziecko do tej matematycznej wyprawy? Jakie umiejętności rozwijać i w jaki sposób ten rozwój wspomagać? W jaki sposób materiały z praktycznego życia i sensoryki przygotowują dziecko do poruszania się w matematycznym świecie? Co to są aspekty liczby i dlaczego ich znajomość jest tak ważna w procesie poznawania cyfr i liczb?

„Na szkoleniach w CUDzie nie dostajesz tylko „gotowców”. Poznajesz wiedzę, która umożliwia Tobie pracę
z oryginalnymi materiałami a także projektowanie i robienie dodatkowych pomocy zgodnie z potrzebami Twojego dziecka lub grupy. Nabywasz umiejętność weryfikacji prawidłowości gotowej oferty dostępnej w Internecie.”  - ta opinia jednej z naszych kursantek pokazuje, że poznawanie sposobów pracy z materiałami, to u nas zaledwie początek montessoriańskiej przygody. Na szkoleniach w CUDzie, zawsze dostaniesz wędkę a nie rybę.

To, co najważniejsze, to pewność, że będziesz wiedzieć, co robić dalej.

Aktywne filtry