Odkąd pamiętam, na pytanie: „Kim będziesz?”, odpowiadałam niezmiennie: „Nauczycielką”. W każdym starym zeszycie, kalendarzu, notatniku, tworzyłam dzienniki i prowadziłam lekcje, sadzając na kanapie lalki i misie.

Gdy miałam 9 lat, rozpoczęłam naukę gry na pianinie, a potem trafiłam do szkoły muzycznej. Ukończyłam rytmikę na Akademii Muzycznej w Poznaniu i pewnie byłabym rytmiczką do końca zawodowego życia, gdybym nie zobaczyła na przystanku tramwajowym dziewczynki z zespołem Downa. To był ułamek sekundy; tramwaj, którym jechałam, ruszył a ja nie mogłam o niej zapomnieć.

Kilka miesięcy później zostałam nauczycielką muzyki w szkole specjalnej, a stamtąd ruszyłam do Monachium na studia podyplomowe z pedagogiki Montessori, organizowane przez Association Montessori Internationale – Międzynarodowe Stowarzyszenie Montessori, znane wszystkim montessorianom na całym świecie.    

Rytmiczka i montessorianka – te określenia towarzyszyły mi przez kolejne lata pracy. Prowadziłam zajęcia muzyczno – ruchowe w przedszkolach i szkołach w całej Wielkopolsce a popołudniami spotykałam się z dziećmi w sali Montessori.

Za swoje szczególne osiągnięcia, uważam:

  • wprowadzenie w Polsce, w 1998 roku, zajęć Montessori w ramach zajęć dodatkowych dla dzieci (pomysłodawcą tego projektu był profesor Theodor Hellbruegge, wybitny lekarz oraz orędowniki propagator pedagogiki Montessori w Niemczech i w Polsce)
  • utworzenie w 2004 roku Centrum Uśmiechu Dziecka – Montessori (zwanego w skrócie CUDem Montessori); pierwszego w Wielkopolsce Centrum wspierającego dzieci zdrowe i niepełnosprawne w optymalnym wykorzystaniu potencjału rozwojowego poprzez metodę Montessori i skorelowane z nią terapie (logo
    i neurologopedię, integrację sensoryczną, fizjoterapię, konsultacje psychologiczne)
  • prowadzenie szkoleń i kursów z pedagogiki Montessori oraz utworzenie we współpracy z Wyższą Szkołą gospodarki w Bydgoszczy, nowych kierunków studiów podyplomowych:
    • „Pedagogika Montessori – edukacja i terapia przedszkolna”
    • „Pedagogika Montessori – edukacja i terapia przedszkolna i wczesnoszkolna”

Dziesiątki tysięcy dzieci i tysiące uczestników szkoleń, to mój największy zawodowy skarb.

Uwielbiam dzielić się swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem zarówno z tymi, którzy dopiero rozpoczynają montessoriańska przygodę, jak i z tymi, którzy postawili już na tej drodze niejeden samodzielny krok.

Z radością spotkam się też z Tobą :)