Montessoriański niezbędnik
search
 • Montessoriański niezbędnik
 • Montessoriański niezbędnik
 • Montessoriański niezbędnik
 • Montessoriański niezbędnik
 • Montessoriański niezbędnik

Montessoriański niezbędnik

56,10 zł
Czy zastanawiałaś się kiedyś: O co chodzi w Montessori, co oznacza określenie "Metoda Montessori" i na czym polega?; Czy warto korzystać z metody Montessori?. Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie tutaj. Wykup szkolenie i odkryj, jak Montessori może stać się kluczowym elementem w rozwoju Twojego dziecka!
Ilość

 

Regulamin esklepu

 

Polityka prywatności

 

Dostęp do materiału video ważny 60 dni

"Montessoriański Niezbędnik" to intensywne szkolenie, które rozjaśni praktyczne aspekty pedagogiki Montessori. W trakcie kursu zgłębisz tajniki indywidualnego podejścia do każdego dziecka, unikając powielania schematów. To inspirujące szkolenie pomoże Ci nie tylko efektywniej wspierać rozwój dzieci, ale również zrozumieć istotę samej metody Montessori.

"Montessoriański Niezbędnik" to wyjątkowe szkolenie, stworzone z myślą o nauczycielach, terapeutach i rodzicach, którzy pragną zgłębić tajniki pedagogiki Montessori.

Oto co Cię czeka:

 • Rozpoczniesz swoją podróż ze szkoleniem od fundamentów tej wyjątkowej filozofii, która głosi, że każdy z nas jest inny i niepowtarzalny. Dowiesz się, co to znaczy w praktyce  i jak taką umiejętność indywidualizacji pracy rozwijać.
 • Pokażę Ci, że praca z pomocami montessoriańskimi, jest narzędziem, a nie celem samym w sobie. Dowiesz się, na czym polega metoda Montessori i jak pracować, aby do każdego dziecka mieć indywidualne podejście.
 • To szkolenie to nie tylko teoria, to przede wszystkim inspiracja do kreowania własnej montessoriańskiej drogi. W trakcie kursu podzielę się z Tobą ważnymi wskazówkami, które będą świetnym drogowskazem w zdobywaniu nowej wiedzy.
 • W szkoleniu nie zabraknie też najważniejszych aspektów życia i idei Marii Montessori oraz odniesienia się do nich z mojego punktu widzenia. Pokażę Ci jak wpierać rozwój dziecka w jego tempie, biorąc pod uwagę jego możliwości, a nie ogólnie przyjęte normy. Podpowiem Ci jak uniknąć wielu problemów podczas nauki z dziećmi z problemami rozwojowymi, ale też takimi, które rozwijają się szybciej niż rówieśnicy.
 • W trakcie szkolenia poznasz zagadnienia dotyczącego lekcji trójstopniowej. Dowiesz się, jak wykorzystać strukturę trzech stopni: wprowadzenia nowego pojęcia, utrwalenia go poprzez ruch i wreszcie sprawdzenia, czy dziecko może to pojęcie zastosować samodzielnie w dalszej nauce. Ta metoda nie tylko umożliwia stopniowy proces przyswajania informacji, ale również rozwija umiejętności myślowe i kreatywność uczniów.
 • Wskażę Ci, jaki jest według mnie najlepszy sposób na obserwację dziecka, jak zrobić to autentycznie, nie wchodząc w schematy. Dzięki ćwiczeniom dowiesz się wiele o sobie, bo w Montessori musimy zacząć od siebie. Nie zabraknie także punktu widzenia Marii Montessori, jej spostrzeżeń na temat obserwacji i tego, jaka jest ona złożona.
 • Podzielę się z Tobą listą książek, które warto przeczytać, aby poszerzyć wiedzę zdobytą na szkoleniu.

Dowiesz się, co to jest Montessori, czy warto stosować tę metodę i jakie są jej kluczowe założenia. Przekroczysz granice założeń teoretycznych, faz wrażliwych i chłonnego umysłu dziecka. Poznasz tajemnicę, która pozwoli Ci pracować z dzieckiem bardziej świadomie i efektywnie.

Szkolenie zawiera nagrania:

 1. Zamiast wstępu (5:55 min)
 2. Ważne wskazówki (5:32 min)
 3. Maria Montessori i jej idea (7:59 min)
 4. Zasady pracy w pedagogice Montessori (13:37 min)
 5. Obserwacja w pedagogice Montessori (9:35 min)
 6. Obserwacja wg Marii Montessori (8:58 min)
 7. Literatura – co wybrać w pierwszej kolejności (9:17 min)
 8. Co jest najważniejsze w pedagogice Montessori (10:51 min)
 9. Lekcja trójstopniowa (9:05 min)
 10. Praca z dzieckiem podczas pokazu-wskazówki (9:39 min)
14